În perioada 11-15 aprilie 2022, Facultatea de Istorie a Universității din București organizează în format hibrid Săptămâna Porţilor Deschise.

Timp de 5 zile, elevii care se pregătesc pentru admiterea la facultate, dar și cei interesați vor avea ocazia să se informeze cu privire la oferta educațională a Facultății de Istorie a UB pentru anul universitar 2022–2023.

La aceste reuniuni, pe lângă cursuri și conferințe de prezentare ale ofertei educaționale, liceenii vor putea afla detalii despre noutăţile admiterii de la Istorie, despre profesori de elită, burse, cămine şi, în general, despre tot ceea ce configurează profilul vieţii de student la programele existente în cadrul facultății.

Link-urile de acces la sesiunile de prezentare se regăsesc în programul integral al ediției din 2022 al Săptămânii Porților Deschise la Facultatea de Istorie, care poate fi accesat aici.

Secţiune accesibilizată pentru persoanele cu dizabilităţi de vedere