Sunteți pasionați de chimie?
Vă gândiți să urmați un program de licență, master sau doctorat în chimie?

Sperăm că DA! #hailaChimie!

Pentru a facilita accesul la informațiile de care viitorii candidați au nevoie, Facultatea de Chimie continuă seria evenimentelor de promovare a procesului de ADMITERE 2021.

Astfel, până pe 19 iulie 2021, îi așteptăm pe toți cei interesați la un dialog virtual în cadrul activităților organizate.

Mai multe informații despre evenimentele propuse pot fi consultate atât pe site-ul Facultății de Chimie, cât și pe pagina de Facebook a facultății.

Facultatea de Chimie din cadrul Universității din Bucureşti organizează în iulie 2021 concurs de admitere la următoarele programe de studii universitare de licenţă:

• CHIMIE
  • BIOCHIMIE TEHNOLOGICĂ
  • CHIMIE MEDICALĂ
  • CHIMIE FARMACEUTICĂ

şi următoarele studii universitare de masterat (programe de master acreditate ARACIS):

Domeniul Chimie

• CHIMIA MEDICAMENTELOR ŞI PRODUSELOR COSMETICE
  • CHEMISTRY OF ADVANCED MATERIALS (master în limba engleză)
  • BIOMOLECULE

precum şi la programul de master de formare a cadrelor didactice:

• MASTER DIDACTIC ÎN CHIMIE

Perioada de înscriere la concursul de admitere la studiile universitare este 6-22 iulie 2021, iar la studiile universitare de master este 6-18 iulie 2021.

Informații referitoare la modalitatea de admitere la Facultatea de Chimie a Universității din Bucureşti pot fi consultate aici sau pot fi solicitate la adresa de e-mail chimie.secretariat@g.unibuc.ro și la numărul de telefon/fax: 021-315.92.49.

În plus, puteți accesa aici Broșura dedicată ofertei educaționale a Facultății de Chimie.

Secţiune accesibilizată pentru persoanele cu dizabilităţi de vedere