Zilele Porților Deschise la Facultatea de Teologie Romano-Catolică

Facultatea de Teologie Romano-Catolică a Universităţii din Bucureşti îşi deschide porţile pentru toţi cei interesaţi de programele de studiu ale facultăţii în perioada 3-4 mai 2018.

Vizitatorii sunt invitaţi, începând cu ora 09:00, la Sf. liturghie în catedrala Sf. Iosif, alături de toți studenții și cadrele didactice ale Facultății, după care, în funcţie de numărul celor prezenţi, va fi organizată o vizită ghidată în Facultate, în prezenţa decanului, Pr. prof. univ. Wilhelm Dancă.

Programul continuă cu conferinţa Dialoguri educaționale pe teme sociale, ai cărei moderatori vor fi prodecanul Facultății, Pr. lect. univ. Emil Moraru și lect. univ. Ștefan Beca.

Toate aceste manifestări vor avea loc la sediul Facultăţii de Teologie Romano-Catolică (Str. G-ral Berthelot 19, Sector 1, Bucureşti), accesul fiind gratuit.

Programul complet cu evenimentele organizate în cadrul Zilelor Porţilor Deschise la Facultatea de Teologie Romano-Catolică a Universităţii din Bucureşti poate fi consultat aici.