Zilele Porţilor Deschise la Facultatea de Sociologie şi Asistenţă Socială

Timp de o săptămână, în perioada 14-18 mai 2018, elevii sunt invitaţi să experimenteze viaţa de student la Facultatea de Sociologie şi Asistenţă Socială a Universităţii din Bucureşti, participând alături pe studenţi la cursuri, seminarii şi evenimente desfăşurate în cadrul Facultăţii.

Fiecare vizită va cuprinde şi un tur al facultăţii , precum şi o prezentare a programelor de studii, a oportunităţilor de mobilitate internaţională, activitățile studenților din FSAS-UB, domeniile în care profesează absolvenții acesteia, modalitatea de admitere, număr de locuri, activitățile Asociației Studenților de la Sociologie și Asistență Socială, facilitățile și infrastructura FSAS-UB.

În cazul în care sunteți interesați de o vizită în altă perioadă, ne puteți contacta, de asemenea.

Vizitele se organizează pe bază de programare la adresa de e-mail: smaranda.witec@gmail.com.

Persoană de contact: lector univ.dr.Smaranda Witec

Mai multe informaţii, precum şi programul complet al evenimentelor, sunt disponibile aici.