Facultatea de Geologie şi Geofizică a Universităţii din Bucureşti organizează, în perioada 17-18 mai 2019, Zilele Porţilor Deschise, printr-o serie de evenimente dedicate promovării programelor de studii ale facultăţii pentru toți cei interesați (elevi, liceeni, profesori).

În plus, cei prezenţi vor avea ocazia să afle detalii despre viitoarea carieră în domeniul geologiei, ingineriei geologice şi geofizicii şi despre oportunităţile de angajare, atât în ţară, cât şi în străinătate, ale absolvenţilor Facultăţii de Geologie şi Geofizică.

Elevii şi toţi cei interesaţi sunt aşteptaţi atât la sediul Facultăţii din Str. Traian Vuia, nr 6, cât şi în sediul din B-dul Nicolae Bălcescu nr. 1, în intervalul orar 10:00-16:00.

Mai multe detalii pot fi consultate pe site-ul Facultăţii de Geologie şi Geofizică.