Zilele Porţilor Deschise la Facultatea de Geologie şi Geofizică

Facultatea de Geologie şi Geofizică a Universităţii din Bucureşti organizează, în perioada 18-20 mai 2018, Zilele Porţilor Deschise, printr-o serie de evenimente dedicate promovării programelor de studii ale facultăţii pentru toți cei interesați (elevi, liceeni, profesori).

Pe lângă prezentările referitoare la programele de studiu şi oportunităţile de angajare, atât în ţară, cât şi în străinătate, ale absolvenţilor Facultăţii de Geologie şi Geofizică, vor avea loc şi demonstrații măsurători seismice, aplicații practice pe eșantioane și observații microscopice, vizită la muzeul din Departamentul de Mineralogie, vizitarea colecției de vertebrate fosile etc.

Elevii şi toţi cei interesaţi sunt aşteptaţi atât la sediul Facultăţii din Str. Traian Vuia, nr 6, cât şi în sediul din B-dul Nicolae Bălcescu nr. 1.

Programul complet al evenimentelor organizate cu prilejul Zilelor Porţilor Deschise la Facultatea de Geologie şi Geofizică poate fi consultat aici.