UPDATE 7 Facultăți care au anunțat numărul de locuri pentru sesiunea septembrie 2012

Facultatea de Filosofie organizează a doua sesiune de admitere pentru ciclul studiilor de licență pentru locurile rămase neocupate:

• 17 locuri la buget
  • 39 locuri cu taxă

Depunerea dosarelor se va face între 3 septembrie și 10 septembrie 2012. Pentru detalii privind modalitățile de înscriere și documentele necesare, accesați blogul Facultății de Filosofie.

În perioada 3 – 10 septembrie 2012, Universitatea din București organizează cea de-a doua sesiune de admitere la facultățile unde au rămas locuri vacante după confirmarea locurilor de către candidații admiși în sesiunea din vară. De curând, a fost publicată în Monitorul Oficial o nouă hotărâre de guvern care cuprinde capacitatea de școlarizare pe programe de studii pentru anul universitar 2012-21013. În cazul creșterii capacității de școlarizare, și alte facultăți vor organiza un nou concurs de admitere în luna septembrie. Urmăriți cu atenție site-ul admitere.unibuc.ro și site-urile facultăților.

Tags: , , ,