UPDATE 6 Facultăți care au anunțat numărul de locuri pentru sesiunea septembrie 2012

Facultatea de Matematică și Informatică organizează concurs de admitere în sesiunea septembrie 2012:

Cursuri cu frecvență
Domeniul de licenţă MATEMATICĂ (Specializările: Matematică, Matematică – Informatică, Matematici Aplicate):
– Locuri de la buget – 17
– Locuri în regim cu taxă – 14
– Locuri în regim cu taxă pentru a doua facultate – 26

Cursuri ID
Domeniul de licenţă INFORMATICĂ (Specializarea: Informatică):
– Locuri în regim cu taxă – 18

Pentru detalii privind modalitățile de înscriere și documentele necesare, accesați site-ul Facultății de Matematică și Informatică.

În perioada 3 – 10 septembrie 2012, Universitatea din București organizează cea de-a doua sesiune de admitere la facultățile unde au rămas locuri vacante după confirmarea locurilor de către candidații admiși în sesiunea din vară. De curând, a fost publicată în Monitorul Oficial o nouă hotărâre de guvern care cuprinde capacitatea de școlarizare pe programe de studii pentru anul universitar 2012-21013. În cazul creșterii capacității de școlarizare, și alte facultăți vor organiza un nou concurs de admitere în luna septembrie. Urmăriți cu atenție site-ul admitere.unibuc.ro și site-urile facultăților.

Tags: , , ,