Tu întrebi, studenţii UB îţi răspund

Vrei să ştii cum e viaţa de student la Universitatea din Bucureşti? Ai vrea să afli care e atmosfera de la cursuri sau cât de severi sunt profesorii de la facultatea la care vrei să dai după ce termini liceul? Câte examene ai în sesiune şi cum te înscrii într-o asociaţie? Ce faci la un seminar şi unde faci stagiile de practică?

Poţi primi toate răspunsurile dacă intri pe secţiunea mentorat. Alegi facultatea care te interesează şi trimiţi un email la adresa de contact corespunzătoare cu: adresa ta de messenger, prenumele şi specializarea dorită. Un student din acea facultate te va contacta ȋn aproximativ 48 de ore şi îi vei adresa întrebările tale.

Tot ce trebuie să ştii este că studenţii nu oferă informaţiile oficiale despre admitere, care pot fi găsite doar pe site-ul admitere.unibuc.ro, pe site-urile facultăţilor sau la secretariat.

Tags: , , ,