Pentru a veni în întâmpinarea viitorilor candidaţi, programul interdisciplinar de masterat Studii Religioase – Texte şi Tradiţii din cadrul Facultăţii de Limbi şi Literaturi Străine organizează miercuri, 29 mai 2019, ora 18:00, o sesiune de tutoriat în vederea pregătirii pentru examenul de admitere.

Candidaţii vor primi îndrumări privind susţinerea interviului şi prezentarea proiectului de cercetare, având astfel şi ocazia de a afla mai multe detalii despre profilul şi activitatea programului masteral.

Pentru a participa la sesiunile de pregătire, este necesară înscrierea în perioada 16 – 28 mai 2019, prin confirmarea participării la adresa: madeea.axinciuc@lls.unibuc.ro

Pentru mai multe detalii despre programul masteral, accesaţi site-ul Facultăţii de Limbi şi Literaturi Străine sau pagina de facebook.