Săptămâna Porţilor Deschise la Facultatea de Istorie

Facultatea de Istorie organizează, în perioada 1 – 5 aprilie 2013, Săptămâna Porților Deschise. Liceenii care vor să fie studenți ai facultății pot participa la cursurile studenților din ciclul licență, dar și la evenimentele organizate de studenții facultății – activitățile cercurilor studențești și ale Asociației Studenților la Istorie Dacia (ASID).

Programul cursurilor din Săptămâna Porților Deschise îl găsiți aici.

Programul celorlalte activități se va afișa în curând.

Admiterea la Facultatea de Istorie va avea loc în luna iulie, pe bază de dosar, la cele trei specializări: istorie, relații internaționale și studii europene, istoria artei.

Joi și vineri (4 – 5 aprilie) Facultatea de Istorie va fi prezentă la Târgul Educației, între 10.00 și 16.00, unde vă așteaptă  cu informații despre admitere și despre ce înseamnă să fii student la Istorie.

Dacă aveți întrebări despre program și admitere puteți scrie un email la contact@istorie.unibuc.ro. Pentru viitorii studenți ai facultății s-a făcut un grup pe Facebook – Vreau la Istorie!

Tags: , , , ,