Prelungirea perioadei de înscriere la masteratele Facultății de Psihologie și Științe ale Educației

Perioada de înscrieri pentru masteratele Facultății de Psihologie și Științele Educației se prelungește până marți, 17 septembrie 2013, ora 12:00, la următoarele programe de studii:
DOMENIUL PSIHOLOGIE
Psihodiagnoza, psihoterapie experientiala unificatoare (PEU) si dezvoltare personala (15 locuri buget + 10 taxă)
Evaluarea, consilierea si psihoterapia copilului, cuplului si a familiei(15 locuri buget + 10 taxă)
Sănătate ocupaţională şi performanţa resursei umane (17 locuri buget + 18 taxă)
Psihotraumatologie și asistare psihologică (17 locuri buget + 18 taxă)
Psihologia sănătății- cercetare clinică și optimizare comportamentală (17 locuri buget + 18 taxă)
DOMENIUL ȘTIINȚE ALE EDUCAȚIEI
Formarea formatorilor (16 locuri buget + 24 taxă)
Managementul si evaluarea organizatiilor si programelor educationale  (16 locuri buget + 19 taxă)
Consiliere şcolară şi dezvoltarea carierei (16 locuri buget + 34 taxă)
Strategii inovative de învăţare. Masterat didactic(17 locuri buget + 18 taxă)
Educaţie presecundară. Politici şi strategii de dezvoltare. (16 locuri buget + 124 taxă)
Tehnologii informatice şi de comunicaţii în educaţie
Management educational (Focșani)
DOMENIU INTERDISCIPLINAR: PSIHOLOGIE și ȘTIINȚE ALE EDUCAȚIEI
Educație timpurie  (16 locuri buget + 34 taxă)

Condiția minimală pentru organizarea concursului de admitere la aceste programe de masterat, este ca la finalul perioadei de înscriere (17 sept. 2013), numărul de candidați înscriși la programul respectiv să fie mai mare sau egal cu numărul minim necesar pentru constituirea unei grupe de studenți.

Informația cu privire la organizarea/neorganizarea concursului de admitere va fi publicată în data de 17 sept. 2013, după orele 14.00.

Candidații înscriși la programul/programele la care nu se va organiza concurs de admitere se pot înscrie în data de 17 sept. 2013, între orele 14.00-16.00, prin completarea unei noi fișe de înscriere, la Comisia de admitere, în baza aceluiași dosar (fără plata unei alte taxe), la un alt program la care se va organiza concurs.