O altfel de săptămână la Facultatea de Fizică

Facultatea de Fizică a Universității din București vă invită în săptămâna 2-6 aprilie, în cadrul generic al programului „Școala altfel”, să luați parte la o serie de activități special organizate pentru voi.

Veți putea vizita atât laboratoarele Facultății de Fizică, precum și institutele de cercetare ale platformei Măgurele. Programul „Școala altfel” se derulează începând cu anul scolar 2011 – 2012 și constă în derularea, la nivelul fiecărei unități de învățământ a unui orar special format doar din activități cu caracter non-formal.

Programul își propune implicarea, deopotrivă, a elevilor și a cadrelor didactice, în activități nonformale interesante, care să le valorizeze talentele, preocupările extra-școlare și competențele în domenii cât mai variate.

Mai multe informații se pot găsi accesând site-ul Ministerului Educației, Cercetării, Tineretului și Sportului.

Tags: , , ,