Lecții gratuite pentru liceeni la Facultatea de Matematică și Informatică

Facultatea de Matematică și Informatică a Universității din București organizează lecții gratuite de matematică și informatică în vedere pregătirii liceenilor pentru admiterea din anul 2013.

Lecțiile vor avea loc conform CALENDARULUI, la Facultatea de Matematică și Informatică (Str. Academiei nr. 14, sector 1), în intervalul orar 10:00-14:00, la disciplinele matematică (de la 10:00 la 12:00) și informatică (de la 12:00 la 14:00). Accesul este gratuit și nu necesită înscriere prealabilă.

Pentru mai multe detalii click aici.

De asemenea, Facultatea de Matematică și Informatică (FMI) a Universității din București și Filiala S.S.M.R. București organizează ciclul de conferințe pentru elevii de liceu Cultura matematică. Următoarea conferință, cu titlul De la numere la extinderi de corpuri și spații vectoriale, susținuta de prof. univ. dr. Sorin Dăscălescu (FMI) va avea loc sâmbătă, 16 februarie 2013, ora 14:00, în amfiteatrul Spiru Haret din Facultatea de Matematică și Informatică.

Pentru calendarul conferințelor click aici.

Tags: , ,