Lecții de pregătire pentru Admiterea la Facultatea de Matematică și Informatică

Facultatea de Matematică și Informatică din cadrul Universității din București invită elevii și studenții care își doresc să se înscrie în 2018 la unul din programele de studiu ale facultății la lecții de pregătire pentru admitere.

Pe lângă matematică şi informatică, începând cu 28 aprilie 2018 vor fi organizate şi lectii de pregatire la fizică, pentru admiterea la domeniul de licenta Calculatoare si tehnologia informatiei.

Lectiile se susțin în amfiteatrele facultății (str. Academiei nr. 14, București),  în perioada  17.02-19.06 2018, în fiecare sâmbătă, la disciplinele matematică (de la 10:00 la 12:00) și informatică sau fizică (de la 12:00 la 14:00).

Accesul este gratuit.

Lecțiile se desfășoară după următorul Calendar

Pentru dimensionarea corespunzătoare a seriilor de lucru, vă rugăm să vă înscrieți, completând acest formular.

Pentru mai multe informații accesați site-ul Facultății de Matematică și Informatică.