Înscrierea la Facultatea de Drept a absolvenţilor cu diplomă de licenţă

Au dreptul să urmeze o a doua specializare la Facultatea de Drept absolvenţii cu diplomă de licenţă care au mai urmat o facultate:

A) pe locurile subvenţionate de la bugetul de stat (fără taxă), astfel:

1. Prin concurs de admitere la forma de învăţământ zi, pe locurile cu taxă (înscrieri în perioada 8-16 iulie 2010)

2. Prin concurs de dosare la forma de învăţământ ID (înscrieri în perioada 1-10 septembrie 2010)

B) pe locuri cu taxă:

1. Prin concurs de admitere, pe locurile finanţate de la bugetul de stat sau pe locurile cu taxă, la forma de învăţământ zi (înscrieri în perioada 8-16 iulie 2010)

2. Prin concurs de dosare, pe locurile cu taxă, la forma de învăţământ ID (înscrieri în perioada 1-10 septembrie 2010)

C) din cadrul unei universităţi particulare:

Toate aceste informaţii precum şi modalitatea de selecţie a dosarelor, numărul de locuri şi actele necesare înscrierii absolvenţilor cu diploma de licenţă le găsiţi accesând pagina de admitere a Facultăţii de Drept.

Tags: , , ,