Facultățile Universității din București organizează lecții gratuite de pregătire pentru admiterea 2015

Universitatea din Bucureşti vine în întâmpinarea candidaților la concursul de admitere 2015 la programe de studii universitare de licență prin organizarea de lecții gratuite de pregătire.

Facultățile UB la care admiterea constă în examen scris vor organiza și în acest an sesiuni de pregătire la care elevii de liceu interesați să devină studenți ai Universității din București pot participa. Lecțiile vor aborda materia inclusă în programele de admitere și vor prezenta, de asemenea, modele de subiecte pentru admitere.

Facultățile care organizează lecții de pregătire sunt Facultatea de Matematică și Informatică și Facultatea de Chimie.

Calendarul de desfășurare a lecțiilor de pregătire, precum și alte informații privind conținutul lor și modelele de subiecte sunt disponibile pe site-urile oficiale ale facultăților organizatoare.

Lecții de pregătire la Facultatea de Matematică și Informatică

Lecții de pregătire la Facultatea de Chimie