Facultăți care au anunțat numărul de locuri pentru sesiunea septembrie 2012

În perioada 3 – 10 septembrie 2012, Universitatea din București organizează cea de-a doua sesiune de admitere la facultățile unde au rămas locuri vacante după confirmarea locurilor de către candidații admiși în sesiunea din vară. De curând, a fost publicată în Monitorul Oficial o nouă hotărâre de guvern care cuprinde capacitatea de școlarizare pe programe de studii pentru anul universitar 2012-21013. În cazul creșterii capacității de școlarizare, și alte facultăți vor organiza un nou concurs de admitere în luna septembrie. Urmăriți cu atenție site-ul admitere.unibuc.ro și site-urile facultăților.

Până la 1 august 2012, următoarele facultăți au anunțat numărul de locuri vacante pentru sesiunea septembrie 2012: Administrație și Afaceri, Chimie, Litere, Sociologie și Asistență Socială, Teologie Ortodoxă.

Tags: , ,