Facultatea de Litere își deschide porțile pentru tine și… pentru anul Caragiale!

Săptămâna Porţilor Deschise la Facultatea de Litere a Universităţii din Bucureşti va aduce în faţa participanţilor oferta educaţională 2012, precum şi numeroase realizări ştiinţifice ale studenţilor, prezentate de ei înşişi, în dialog cu profesorii şi cu colegii lor.

Facultatea de Litere îşi aşteaptă vizitatorii în perioada 23-27 aprilie 2012, zilnic, în intervalul 10.00-20.00, în sediul său central, din str. Edgar Quinet, nr. 5-7 (Piaţa Universităţii), sector 1, Bucureşti. Programul, bogat şi dinamic, propune conferinţe, dialoguri, prezentări de proiecte studenţeşti, filme-document, dar şi sesiuni deschise de întrebări, pentru fiecare dintre cele şase programe de studii de licenţă şi douăsprezece programe de masterat.

Programul evenimentului, aici.

Tags: , , ,