Facultatea de Limbi și Literaturi Străine: specializări, admitere 2014

Facultatea de Limbi și Literaturi străine din cadrul Universității din București are următoarele specializări:

• Specializări: Limba și literatura străină A și Limbă și literatură străină B / Limba și literatura română – Limbi A: engleză, germană, neerlandeză, franceză, italiană, spaniolă, portugheză, latină, neogreacă, arabă, chineză, japoneză, turcă, rusă, bulgară, sârbă, croată, polonă, cehă, slovacă, ucraineană, maghiară, rromani. Limbi B: engleză, germană, suedeză, franceză, italiană, spaniolă, portugheză, catalană, latină, neogreacă, coreeană, persană, rusă, hindi, română. Studii culturale: Studii americane, Studii iudaice. Traducători, interpreți, terminologi: engleză, franceză, germană, italiană, spaniolă, rusă. Limbi Moderne Aplicate: engleză / franceză, germană, italiană, rusă, spaniolă, cehă, polonă, croată.
  • Detalii despre admitere pot fi accesate AICI.

Tags: ,