Cum să profiți la maximum de Târgul Educației

Vineri, 4 mai 2012, studenții și profesorii Universității din București îi așteaptă pe toți cei care se pregătesc de admiterea la facultate la o nouă ediție a Târgului Educației. De 13 ani, comunitatea academică vine la Târgul Educației pentru a răspunde la întrebarea de ce să studiezi  la Universitatea din București. Se va da startul dialogului dintre foștii, actualii și viitorii studenți ai celei mai importante instituții de învățământ, cercetare și cultură din România, clasificată de Ministerul Educației, Cercetării, Tineretului și Sportului ca prima universitate de cercetare avansată și educație.

Liceenii sunt așteptați la deschiderea oficială, începând cu ora 10.00, pentru a cunoaște conducerea Universității. Dacă vor fi însă la ore, Târgul îi așteaptă atât vineri cât și sâmbătă până la ora 18.00, în clădirea Facultății de Drept (Bd. Mihail Kogălniceanu, nr.36-46, sector 5).

Pentru ca vizita ta la Târg să fie eficientă, îți oferim câteva sfaturi, aici.

Tags: , ,