Certificate Europene Lingvistice tip E.C.L la Centrul de Limbi Străine al Universităţii din Bucureşti

Centrul de Limbi Străine al Universităţii din Bucureşti organizează în luna iunie 2014 o nouă sesiune de examinări în vederea obţinerii Certificatelor Europene Lingvistice tip E.C.L.

Precizăm ca aceste certificate se află pe lista Ministerului Educației, și Cercetării, echivalând proba de verificare a competențelor lingvistice din cadrul examenului de Bacalureat.

Pentru Bucureşti, persoanele interesate se pot adresa, alături de reţeaua școlară (ecl.org.ro), Centrului de Limbi Străine al Universităţii din Bucureşti, cu sediul în str. Schitu Măgureanu, nr. 1, et. 2, tel. 021 31 25 454.

Pentru alte centre din ţară, accesaţi adresa Centrului Naţional  E.C.L.:  ecl.org.ro.

Calendarul testării este urmatorul:

Data examenului și nivelul       Limbile testate

13 iunie 2014    B1 C1                 engleza, germana

14 iunie 2014    B2                       engleza, germana, maghiara, bulgara, ceha

Data limita înscriere: 23 mai 2014

Testele au valabilitate nelimitată şi sunt recunoscute în ţările membre ale Consorţiului European, constituind documente utile la angajare, promovare, studii.

Date de contact: Aldea Maria, tel: 021 3125454, între orele 8-13.