Câte dosare trebuie să depui la înscriere

FACULTATEA DE ADMINISTRAȚIE ȘI AFACERI

Candidaţii se pot înscrie la oricare dintre cele trei specializări sau la toate depunând câte un dosar complet pentru fiecare specializare. Specializările pentru care optează vor fi menționate în ordinea preferințelor.

FACULTATEA DE BIOLOGIE

Candidaţii se pot înscrie la mai multe specializări depunând un singur dosar complet și plătind o singură taxă. Specializările pentru care optează vor fi menționate în ordinea preferințelor.

FACULTATEA DE CHIMIE

FACULTATEA DE DREPT

Candidaţii se vor înscrie depunând un singur dosar complet și plătind o singură taxă.

FACULTATEA DE FILOSOFIE

Candidaţii se pot înscrie la mai multe module depunând un singur dosar complet și plătind o singură taxă. Modulele pentru care optează vor fi menționate în ordinea preferințelor.

FACULTATEA DE FIZICĂ

FACULTATEA DE GEOGRAFIE

FACULTATEA DE GEOLOGIE ȘI GEOFIZICĂ

Candidaţii se pot înscrie la mai multe specializări depunând un singur dosar complet. Specializările pentru care optează vor fi menționate în ordinea preferințelor. Taxa de înscriere este de 100 de lei. Candidații vor plăti câte 30 de lei pentru fiecare opțiune în plus.

FACULTATEA DE ISTORIE

Candidaţii se pot înscrie la mai multe specializări depunând câte un singur dosar complet pentru fiecare specializare. Specializările pentru care optează vor fi menționate în ordinea preferințelor.

FACULTATEA DE JURNALISM ȘI ȘTIINȚELE COMUNICĂRII

FACULTATEA DE LIMBI ȘI LITERATURI STRĂINE

FACULTATEA DE LITERE

FACULTATEA DE MATEMATICĂ ȘI INFORMATICĂ

Candidaţii se pot înscrie la mai multe specializări depunând câte un dosar complet pentru fiecare specializare. Specializările pentru care optează vor fi menționate în ordinea preferințelor.

FACULTATEA DE PSIHOLOGIE ȘI ȘTIINȚELE EDUCAȚIEI

FACULTATEA DE SOCIOLOGIE ȘI ASISTENȚĂ SOCIALĂ

FACULTATEA DE ȘTIINȚE POLITICE

FACULTATEA DE TEOLOGIE BAPTISTĂ

Candidaţii se vor înscrie depunând un singur dosar complet.

FACULTATEA DE TEOLOGIE ORTODOXĂ ȘI ASISTENȚĂ SOCIALĂ

Candidații pot opta pentru o singură specializare și se vor înscrie depunând un singur dosar complet.

FACULTATEA DE TEOLOGIE ROMANO-CATOLICĂ

Candidaţii se vor înscrie depunând un singur dosar complet.

Tags: , ,