Au început înscrierile la Universitatea din București

Azi, 8 iulie 2011 au început înscrierile la Universitatea din București, studii de licență. Pentru toţi absolvenţii de liceu, sau pentru cei care doresc să-şi continue pregătirea într-o instituţie prestigioasă de învăţământ superior, Universitatea din Bucureşti le pune la dispoziţie 4545 de locuri la buget şi 6495 de locuri cu taxă.

Înscrierile se fac până pe 15 iulie. Candidații vor susține examene în perioada 18-23 iulie 2011 iar marți 26 iulie este data limită de afișare a rezultatelor la sediul fiecărei facultăți.

Dacă încă mai ai întrebări sau unele neclarități, te rugăm să accesezi secțiunea de admitere de pe site-urile facultăților.

De asemenea, candidații la admiterea la Universitatea din București pot relaționa prin e-mail cu un student din reţeaua de studenţi voluntari ai Universităţii din Bucureşti prin intermediul secțiunii de Mentorat.

Universitatea din București urează tuturor candidaților mult succes!

Tags: , ,