Admiterea la facultate: sesiunea septembrie 2011

Joi, 1 septembrie 2011, vor începe înscrierile la cea de-a doua sesiune de admitere pentru programele de licenţă ale Universităţii din Bucureşti.

Vor organiza sesiune de admitere doar acele facultăți la care au rămas locuri vacante în urma sesiunii de admitere iulie 2011.

Absolvenţii de liceu sau cei care doresc să-şi continue pregătirea la o a doua specializare în cadrul Universităţii din Bucureşti, pot accesa site-urile facultăţilor unde vor găsi oferta educaţională, prezentarea specializărilor pentru care se organizează sesiunea de admitere, numărul de locuri scoase la concurs, precum şi actele necesare la înscriere. Toate aceste informaţii vor putea fi accesate şi pe site-ul de admitere al Universităţii din Bucureşti.

Calendarul admiterii:

Înscrieri: 1-10 septembrie 2011