Facultatea de Istorie a Universității din București îi așteaptă pe toți pasionații domeniilor Istorie, Relații Internaționale și Istoria artei să se înscrie la una dintre cele patru secții ale programului de licență sau la unul dintre cele 11 programe de masterat, indiferent de domeniul de studii absolvit anterior.

Admiterea din acest an pentru studiile de licență se va realiza pe baza unei scrisori de intenție și a mediei obținute la examenul de Bacalaureat. Pentru studiile de masterat, admiterea se va realiza pe baza unei scrisori de intenție (cu trimitere la interese de cercetare și realizări anterioare) și a mediei anilor de studii de licență.

Toate informațiile cu privire la admitere sunt disponibile pe site și pe pagina de Facebook a Facultății de Istorie.

Mai multe detalii legate de modalitățile de admitere la Facultatea de Istorie a UB pot fi accesate aici.

Secţiune accesibilizată pentru persoanele cu dizabilităţi de vedere