Facultatea de Administraţie şi Afaceri a Universității din București organizează examen de admitere la programul de studii universitare de master „Marketing Strategic și Managementul Vânzărilor” pentru studenții care își doresc o carieră în domeniul marketingului și vânzărilor.

Candidaţii vor fi admiși în urma unui concurs de dosare, pe baza mediei de la examenul de licență (50%) și a mediei din anii de studii (50%).

Având în vedere situația actuală cauzată de pandemia generată de virusul COVID-19, actele necesare înscrierii la programul de master vor fi depuse online, iar cei interesați se pot preînscrie pentru admitere accesând acest link.

Mai multe detalii cu privire la conținutul dosarului de înscriere, dar și la structura programului de master sunt disponibile aici.