„Zilele porților deschise” la Facultatea de Matematică și Informatică

Zilele Porților Deschise la Facultatea de Matematică și Informatică a Universității din București vor avea loc în zilele de 28-29 aprilie 2011. În cadrul programului stabilit, care începe la ora 9:00 în ambele zile, vor avea loc următoarele evenimente:

– Prezentarea facultății, prezentarea planurilor și programelor de studii, discuții cu cadre didactice și studenți ai facultății.

– Vizită la Observatorul Astronomic al facultății.

– Vizitarea unui laborator de informatică.

Având în vedere că un tur complet se efectuează cu maximum 30 de elevi și durează aproximativ 1 oră și 30 de minute, vă rugăm să transmiteți la adresa de e-mail: portideschise@fmi.unibuc.ro în intervalul 16-26 aprilie a.c. următoarele informații (pentru a putea să facem o programare eficientă):

– Liceul;

– Numărul cât mai exact al elevilor care doresc să vină și anul de studii;

– Profesorul însoțitor cu date de contact (nume, prenume, e-mail, telefon);

– Cel puțin 3 intervale orare (care încep la orele: 9; 10:30; 12; 13:30; 15), în ordinea preferinței.

În data de 26 aprilie a.c. se vor confirma telefonic ziua și intervalul de timp alocat vizitei. Menționăm că, datorită solicitărilor numerose, nu se admit vizite neprogramate.

Informații suplimenatre găsiți pe site-ul facultății.

Tags: , ,